ZUMBA

zumba2016

Toetajad

Valjala Põhikooli vee- ja küttetorustike rekonstrueerimist toetas regionaalsete investeeringutoetuste andmise programm.

eas  vv logo   

Valjala Põhikooli vee- ja küttetorustikud rekonstrueeritud

EAS toetas aastatel 2013 (I etapp) ja 2015 (II etapp) regionaalsete investeeringute andmise programmist Valjala PK vee- ja küttetorustike rekonstrueerimist vastavalt 23711,28 ja 26427,18 euroga. I etapi käigus ehitati uus soojussõlm ja jaotussõlm. Rekonstrueeriti koolimaja soklikorrusel asunud vee- ja küttetorustik. II etapi käigus vahetati välja maja kõigi korruste veetorustik, mis garanteerib nõuetele vastava kvaliteediga tarbevee koolimjas. Samuti vahetati välja kõigi korruste küttetorustik ja teostati torutöödega kaasnenud üldehitustööd. Valjala vallavalitsus tänab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust toetuse eest.

Tutvustus

saaremkPindala: 180,02 km²
Elanikke: 1355 (seisuga 1.01.2014)

Vallas on üks alevik ja 32 küla
Keskus: Valjala

 

Valjalat tuntakse Eesti ajaloos eelkõige paigana, kus lõppes muistne vabadusvõitlus. Selle sündmuse tunnistajaks on Valjala keskusest umbes poolteise kilomeetri kaugusel asuv maalinn - castrum Waldia, mida Läti Henrik oma kroonikas iseloomustab kui tugevaimat Saaremaal.

Just siin peeti 1227.aastal nõu kihelkonnavanematega ning otsustati orduväele pakkuda rahu ja vastu võtta ristiusk. Just siia lasid kristlased saavutatud võidu auks ehitada kabeli, millest juurde- ja ümberehitamiste tulemusena kujunes tänane Valjala kirik. Arhitektuuriajalugu tunneb Valjala kirikut kui vanimat säilinud maakirikut Eestimaal.