Aadress:
Valjala alevik Posti 39 Valjala vald  Saare Maakond 94302

Rahvamaja

Kontaktandmed:
rahvamaja tel.+3724549599

Anneli Kaljuste mob. +372 58866736 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Sakla Seltsimaja kontaktisik:
Agnessa Sepp tel.  45 95 825

Aadress:
Sakla küla Valjala vald

Tõnija klubi
 

Ringide ajakava

* suuremad üritused toimuvad tavaliselt reedeti või laupäeviti
(jälgi reklaami).

Image


Image 

Valjala Rahvamaja sünniloost...

Ehitust alustati enne II MS. Vundament jäigi ootama rahuaega. Pidulik avamine toimus 15. oktoober 1950. Ehituse eestvedajaks oli legendaarne Herman Kuning. Enamus töid toimus talgute ja ühiskondliku töö korras. Vanem põlvkond mäletab seda kõike veel. Maarahvamajadest oli Valjala vabariigi suurim ja uhkeim ehitis (eriprojekt).
Esimeseks juhatajaks sai noor energiline neiu Sonja Paiste (Kask). Tema juhtis rahvamaja tööd 10 aastat. Kokku oli Sonja Kask kultuuritööl 50 aastat neist viimased 40 aastat raamatukogu juhatajana.
Ringe juhendasid Sonja Paiste (Kask), Herman Kuning, Helmi Peegel, Heino Vilsaar, Vassili ja Aleksander Rüütel, Helga Kuusk, Manivalde Tüür ja Arvo Paiste.

Ajad muutuvad. Ringid tekivad ja kaovad, rääkimata siis riikidest ja rahvustest. Samuti on ka isetegevusringidega meie majas. On olnud aegu, kus tegutses majas 18- 22 ringi. Olid puhkpilli orkester, 3 bändi, oma buss ja tasemel helitehnika. Ei leidunud teatreid ja esinejaid, kes poleks siit majast läbi käinud. Alustades Georg Otsaga ja lõpetades Maarja- Liis Ilusaga. Mitmel korral saadi esikoht vabariigis maarahvamajade töö tulemuste eest. Kuid aeg teeb oma töö...

... ja tänapäevast ...

Tänaseks on rahvamajas endale kodu leidnud otseselt või kaudselt segakoor “Waldia” (juhendaja Õie Pärtel ), sega- ja naisrahvatantusrühmad (juh. Mari Soots ), veteranide tantsurühm “Mummud” (juh. Viktor Martel), Sakla tantsurühm “Viktooria” (juh. Ulvi Põldemaa), laste trummiring (juhendaja Jarmo Moilanen). Rahvamajas tegutseb ka noortekeskus.
 
Ringijuhid on tublid. On suutnud viia oma rühmad maakondlikele, piirkondlikele ja vabariiklikele laulu- ja tantsupidudele. On esinetud jaanituledel, laatadel, sanatooriumites, kirikutes (koorid), külakokkutulekutel, Soomes (Pirkkalas) ja oma valla üritustel jne.
On valatud palju higi ja nähtud vaeva, seda kõike omast vabast ajast.


Loomulikult ei saa rahvamaja üksi hakkama. Tegutseme koostöös Valjala Vallavalitsuse, kooli, raamatukogu, lasteaia, Tõnija klubi, Sakla Seltsimaja, koguduste ja kohalike ettevõtetega.

Meie tegevust on toetanud lisaks koduvallale, Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri Keskus, Saaremaa Omavalitsuste Liit.Viktor Martel