Vana mööbli kogumine Maasi jäätmejaamas

 

Maasi jäätmejaamas võetakse Valjala vallas elavatelt eraisikutelt tasuta vastu suurjäätmeid ehk mistahes materjalist vanu mööbliesemeid. Suurjäätmete tasuta kogumine toimub SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetuse abil ja kestab kuni kavandatud kogumismahu täitumiseni.

Suurjäätmete tasuta ära andmiseks tuleb selle omanikul eelnevalt hankida Valjala Vallavalitsuse kooskõlastus, selle puudumisel võetakse Maasi jäätmejaamas suurjäätmed vastu hinnakirja kohaselt vastuvõtutasuga 153 €/tonn. Kooskõlastus annab õiguse suurjäätmete üleandmiseks ainult vaba kogumismahu olemasolu korral, seega kooskõlastuse saamine ei taga tasuta äraandmisvõimalust, kui plaanitud kogumismaht on äratoomise hetkeks täis. Kooskõlastust saab küsida kuni kavandatud kogumismahu täitumiseni telefonil 521 6672 või meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , selleks tuleb esitada oma nimi, isikukood, elukoht ja telefoninumber.

Valjala Vallavalitsusel on õigus mitte anda vastavat kooskõlastust eraisikutele, kelle elukoht asub väljaspool Valjala valda.

 

Kooskõlastus saadetakse jäätmejaama automaatselt, eraldi tõendit digitaalselt või paberkujul vallavalitsusest hankima ei pea. Jäätmejaamas kontrollitakse kooskõlastust vajadusel isikut tõendava dokumendi alusel. Kui jäätmete tooja ei ole kooskõlastusel märgitud isik, kontrollitakse jäätmete päritolu kooskõlastusel esitatud telefoninumbril. Jäätmete tooja kinnitab nende üleandmist oma allkirjaga.

 

Suurjäätmeid saab tuua Maasi jäätmejaama tavapärastel lahtiolekuaegadel E, K, L 9.00-17.00

 

Kui vähegi võimalik, tuleks vana mööbel enne jäätmejaama toomist koost lahti monteerida, nii mahub seda kogumiskonteinerisse rohkem ning seda suuremas koguses on võimalik jäätmejaamas suurjäätmeid tasuta vastu võtta. Samuti on lahtivõetud mööblit lihtsam peale laadida ja jäätmejaama vedada.

 

Maasi jäätmejaamal on õigus Valjala valla poolt kooskõlastatud suurjäätmeid mitte vastu võtta, kui valla jaoks arvestatud kogumismaht on täis.

 

Kooskõlastuse või isikut tõendava dokumendi puudumisel või konteinerite ületäitumise ning muude mahalaadimisega seotud takistuste korral on Maasi jäätmejaamal õigus suurjäätmeid mitte vastu võtta kuni vastava puuduse kõrvaldamiseni.

 

Transporditeenust Maasi jäätmejaam ei paku, samuti tuleb toojal ise jäätmed kogumiskonteineritesse maha laadida, seega tuleb abitööjõud endal kaasa võtta.

 

Suurjäätmete tasuta ära andmiseks tuleb seega jäätmevaldajal läbi viia järgnevad tegevused vastavas järjekorras:

 

    • Valjala vallalt kooskõlastuse küsimine ja saamine;
    • mööbli lahtivõtmine, pealelaadimine ja transport jäätmejaama;
    • isikut tõendava dokumendi esitamine ja jäätmete kaalumine autokaalul;
    • jäätmete mahalaadimine konteinerisse;
    • jäätmete üleandmise kinnitamine allkirjaga.

 

Küsimuste korral võtta ühendust Maasi Jäätmehoolduse OÜ-ga tel. 53 480 250